Pacientes ia nxorën 150 krimba, të gjitha me gjatësi prej rreth 25 centimetrave (Foto, +16)

0
236

Neha Begum nga Uttar Pradesh i Indisë, ka shkuar në spital duke u ankuar për dhimbje të mëdha barku.

Pasi i është bërë kontrolli, mjekët kanë vendosur ta operojnë 22-vjeçaren, megjithëse nuk e kanë ditur saktësisht gjendjen nga e cila vuan, transmeton Telegrafi.

Krimbat gjigantë që i janë gjetur në bark

Në barkun e saj janë gjetur mbi 150 krimba, secili me gjatësi rreth 25 centimetra. Lëvizja e tyre kishte bërë që ajo të ketë dhimbje të tmerrshme, si dhe të vjella të shpeshta.

“Më ka ndodhur t’ju gjejë pacientëve deri në katër krimba, po aq të gjatë, por në këtë rast ishte diçka krejt ndryshe”, ka thënë mjeku kryesor, që e ka realizuar operimin.

Peha Begum që iu nënshtrua operimit

Nuk bëhet e ditur se si i janë zhvilluar këto krijesa n bark, që i kanë shkaktuar dhimbje të mëdha, si pasojë e të cilave ka ulëritur dhe nuk ka mundur të fle për një kohë. /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here