Foto/ Mbushet sheshi, Basha e Berisha prijnë protestën e opozitës

0
53

Në orën 12:00 përpara godinës së Kryeministrisë, opozita kërkon largimin e qeverisë që të garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Ndërsa sheshi po mbushet me protestues e simpatizantë, pritet nga momenti në moment që kryedemokrati Lulzim Basha i shoqëruar edhe nga lideri historik i të djathtës, Sali Berisha t’i bashkohet aleatëve dhe protestuesve në afërsi të ministrisë së Brendshme, për tu nisur më pas drejt Kryeministrisë.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here