Ajo u shua…por këto janë këngët e pavdekshme të së madhes Anita Take (VIDEOT)

0
98

Këngëtarja Anita Take u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. Një zë i rrallë i muzikës së lehtë shqiptare, bashkëshorte e kompozitorit Agim Prodani dhe nënë e dy djemve që gjithashtu ndoqën rrugën e muzikës, shkruan expres.

Kujtimit dhe Florianit. Ajo ndërroi jetë për shkaqe natyrale pranë njerëzve të saj të dashur. Por cilat janë disa nga këngët e pavdekshme që ajo i ka përcjellë publikuar shqiptar?!

Ju sjellim këngët e saj më të dashura nga zëri i vecantë dhe unik i Anita Takes.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here