Arrestimi i Hradinajt, Berisha: Është një urdhërarrest fund e krye politik dhe antishqiptar i xhelateve te Beogradit

0
182

Arrestimi i kreut të AKK-së Ramush Haradinaj nga policia franceze është quajtur si një akt turpi kur ky është shpallur i pafajshëm nga organet më të larta gjyqësore në Europë sic ështgë Gjykata e Hagës.

Kjo cështje ka marrë vëmëndjen e shumë politikanëvë të ndryshëm po ashtu edhe të ish-kryeministrit të vendit Sali Berisha.

Nënjë status në rrejtin social Facebook berisha shkruan se ky arrestim është një urdhër arrest fund e krye politik dhe antishqiptar i shelatëve të Beogradit

Ky është statusi i plotë:

Nje urdher arresti per Ramush Haradinajn, fund e krye politik dhe antishqiptar i xhelateve te Beogradit!
Te dashur miq, dje autoritetet policore franceze ndaluan mbi bazen e nje urdher arresti politikisht te motivuar te xhelateve te Beogradit, ish kryeminstrin e Kosoves dhe kryetarin e AAK, komandantin dhe heroin e luftes çlirimtare te Kosoves, zotin Ramush Haradinaj.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete mandat hakmarres primitiv te qarqeve raciste dhe albanofobe te Beogradit, u bej thirrje autoriteteve franceze te mos bien ne kurthet bizantine serbe qe punojne vetem per destabilizimin e rajonit, por te lirojne menjehere zotin Ramush Haradinaj pasi te gjitha akuzat e stisura te Beogradit jane hedhur poshte si fund e krye te pa verteta nga Gjykata Nderkombetare e Hages.

Une gjithashtu i bej thirrje BE te nderhyje menjehere dhe te denoje kete qendrim destabilizues te Beogradit ne rajon! sb

https://www.facebook.com/SaliBerisha/photos/a.122461101248139.23340.121577844669798/714300328730877/?type=3&theater

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here