Përcaktohen gjyqtarët që do të drejtojnë Shqipëri – Izrael

0
70

Ndeshja eliminatore e Botërorit të Rusisë Shqipëri-Izrael do të drejtohet nga një treshe gjyqtarësh gjermanë.

Kryesor do të jetë Deniz Aytekin, ndërsa ndihmës të tij do të jenë Guido Kleve dhe Markus Haker.

Deniz Aytekin është një arbitër me eksperiencë, pasi deri tani llogaritet që të ketë drejtuar mbi 100 ndeshje.

Ndeshja Shqipëri-Izrael do të zhvillohet ditën e shtunë në Elbasan Arena, ndërsa dy ekipet do të luftojnë për vendin e tretë në grup pas Spanjës dhe Italisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here