Kapet një kamion me rreth 2 tonë drogë në Greqi, të arrestuar nga Shqipëria

0
39

 

193109

Policia greke ka bllokuar një kamion me 1 ton e 699 kg drogë e llojit kanabis sativa. Mësohet se Kamioni kishte destinacion vendet e Europës Veriore.Në pranga kanë rënë 7 shtetas grekë, të cilët thuhen se janë minoritarë nga Shqipëria. Po kështu, policia sekuestroi edhe 20 mijë euro, një automjet, dy peshore dhe një sasi të vogël kokaine.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here