Ministrja konfirmon lajmin: Po janë 6 nxënëse të helmuara

0
83

Ministria e Arsimit dhe sportit, Lindita Nikolla ka konfirmuar incidentin që ka ndodhur në shkollën “Jashar Hoxha” në Paskuqan ku kanë mbetur të helmuara 6 nxënëse.

“Drejtoria e Shkollës ka informuar organet kompetente. 3 vajza kanë marrë sëmurim dhe kanë dalë, tre të tjera janë duke marrë serum. Jemi në kontakt me spitalin ushtarak. 6 vajza për shkak të rrjedhjes së gazit në shkollë. S`ka asnjë të helmuar me grogë”, tha Nikolla. Ndërkohë që para fjalës së ministres deputeti i PD-së, Asllan Dogjani tha se nxënësit janë helmuar nga përdorimi i lëndëve narkotike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here