147

Kukësi dhe Tirana e kanë mbyllur ndeshjen e tyre në ekulibër të plotë 2-2.

Miqtë e hapën rrugën e rrjetës shpejt me një penallti të Pero Pejiç.

Tirana ishte shumë ngulmuese dhe arriti të barazonte me Takun,  i cili pati një performancë pozitive në fushën e lojës. .

Pjesa e dytë filloi me dominimin e Tiranës, por në momentin më të mirë të bardhebluve ishte Kukësi që gjeti golin me Eminin e sapofutur në lojë.ne minueten e 57 -te.

Por Tirana vendos barazpeshën .Gjithsesi, kongolezi Merville, debutues me bardheblutë, vendosi përsëri baraspeshën në shifra me një gjuajtje nga jashtë zonës, e gjitha kjo në minutën e 67 të.

Tirana provoi disa herë të shënonte golin e fitores dhe ishte në epërsi numerike në minutat e fundit, nuk arriti të mposhte portierin Koliçi dhe u desh të kënaqej me një pikë.

Ndërkohë në Korçë Skenderbeu merr tri pikë në ndeshjen me Lacin duke fituar minimalisht 1-0.

Oli i vetëm për ujqërit për deboret u shënua nga Serxhio me kokë në minutën e 22.

Me të njejtin rezultat fitoi edhe Luftëtari me Korabin 1-0 me një gol të venezuelianit Andres Montero.