Pamje me dron të përmbytjeve në Shkup (Video)

0
37

Televizioni NOVA ka bërë një videoxhirim me dron në lagjen Hasanbeg të Shkupit.

Shihet qartë se ka ndodhur një kataklizëm e vërtetë e cila i ngjan cunamit. Rrugë të përmbytura, shtëpi të dëmtuara, vetura të përmbysura dhe shumë dëme të tjera janë evidente.

Gjatë fatkeqësisë natyrore që ndodhi ditën e shtunë në rajonin e Shkupit humbën jetën mbi 20 persona nga përmbytjet ndërsa dhjetëra mbetën të lënduar.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here