Aeroplani algjerian shpall gjendje emergjente në ajër

0
48

Një aeroplan udhëtarësh i Algjerisë, që po udhëtonte drejt Marsejës, mësohet se ka deklaruar gjendje të jashtëzakonshme midis ajrit, dhe është duke u kthyer për në Algjeri.

Aeroplani “Boeing 737-600” u nis nga Algjeria këtë pasdite për të fluturuar drejt Marsejës dhe gjatë fluturimit shpalli gjendje të jashtëzakonshme, raporton Mail.

Radari i fluturimit ka treguar se aeroplani është kthyer dhe po fluturon drejt vendit nga u nis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here