Fier/ Arrestohen 2 shtetas të shpallur në kërkim të akuzuar për vjedhje

0
50

Policia e Fierit ka arrestuar 2 shtetas të shpallur në kërkim.

Kapen dhe ndalohen 2 shtetas të shpallur në kërkim për vjedhje.

Burime nga policia bëjnë me dije se ndaluan shtetasin e shpallur në kerkim Alfred Berberaj, 33 vjeç, banues në lagjen “Kastriot” Fier.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 18.02.2014 e ka dënuar  me 2(dy) muaj burg për veprën penale të vjedhjes.

Gjithashtu, policia ka arrestuar shtetasin Mateo Rrapaj, 19 vjeç, banues në lagjen “Dukas” Patos.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 06.07.2016, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale të “Vjedhjes”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here