Ja ekipet me të cilat do të përballet Shqipëria nëse kualifikohet

0
31

Nëse Shqipëria mund Rumaninë, dhe kualifikohet për në turin tjetër, atëherë në 1/8 e finales do ta priste një kundërshtar shumë i fortë.

Si e treta nga grupi A, kuqezinjtë do të duhej të takoheshin me vendin e parë të grupit C, në të cilin me shumë gjasë mund të përfundojë Gjermania, edhe pse Polonia ndodhet me pikë të njëjta me gjermanët.

Kundërshtari tjetër është lideri i grupit B, që momentalisht kryesohet nga Anglia.

Anglezët me shumë gjasë mund të përfundojnë në vendin e parë.

 Pra, e treta e grupit A (gjithnjë nëse kualifikohet), luan me liderin e Grupit B ose C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here