Bilanci/ 1 grua e vdekur dhe 12 persona të plagosur nga shpërthimi i autobusit në flakë në qendër të Krujës

0
38

Policia ka konfirmuar se nga shpërthimi në flakë i një autobusi pasagjerësh në qendër të qytetit të Krujës ka humbur jetën një grua, ndërsa janë plagosur 12 persona të tjerë. Pasagjerët kanë qenë besimtarë të një kishe ungjillore nga Vlora. Autobusi ka qenë në ecje e sipër kur fillimish tnë motorin e tij kanë shpërthyer flakët, që më pas kanë përfshirë të gjithë mjetin. Disa nga të plagosurit po dërgohen në Tiranë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here