Itali/ 62 vjet burg bandës së ‘bossit’ shqiptar, mes tyre edhe një femër

0
183

Gjykata në Vicenza të Italisë, ka dënuar me 16 vjet burg bosin shqiptar të bandës “Shqiponjat e zeza”, Emanuel Demaj.

Emri i Demajt u bë i njohur për mbarë publikun pas një dreke që ai shtroi në qeli dhe postoi foto në rrjetet sociale gjatë festimeve.

31 vjeçari shqiptar  akuzohet si kreu i bandës shqiptare që bënte grabitje të dhunshme nën kërcënimin e kallashnikovëve dhe akuza i provoi një listë të gjatë grabitjesh.

“Me 13 vjet 3 muaj gjykata dënoi Bektash Qerimin, 32-vjec;  13 vjet e 1 muaj u caktua për Edmond Arrën, 27-vjec;  8 vjet e 2 muaj per Xhemal Bonin, 37-vjec; 3 vjet e 2 muaj për Ermir Mashkulli, 39-vjec; 3 vjet e 4 muaj per Eglantina Kandarxhi, 44-vjec.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here