Turqi/ Arreston 6 terroristë

0
37

Policia turke ka arrestuar 6 anëtarë të organizatës terroristë të DAESH, të cilët janë ndaluar gjatë një operacioni anti-terror në Konya.

Lajmi është konfirmuar nga prefektura e Konya e cila bëri me dije se terroristët dhe drejtuesit e lartë të shtetit vizitonin shpeshherë këtë qytet.

Prej kohësh Turqia po lufton bandat dhe organizatat terroriste në vend.

thumbs_b_c_c0a568059125a3d81d8da51468c64bf8

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here