A e dini se cfarë ndodh me flokët tuaj gjatë ciklit mestrual?

0
32

Ditët e ciklit mestrual janë aq shumë të besdisshme dhe të mbushura me arsye negative sa vetëm ato që janë femra e dinë.

Shumë gjërave negative iu shtohet edhe ky zbulim i fundit që nuk e keni ditur.

Një javë para ciklit ju e keni vënë re se flokët tuaj nuk duken më aq bukur, janë të ynyrosur dhe pa volum.

Në këtë rast ndikon niveli i rritur i progesteronit dhe prodhimi i tepruar i Sebumit. Nëse vëreni ndryshime në fytyrën tuaj si yndyrë të tepërt në lëkurë apo paraqitje të akneve në fytyrë atëherë mund të konstatoni se ka gjasa që në lëkurën e kokës mund të paraqitet yndyrë. Gjithashtu mund të vëreni se flokët tuaj janë të yndyrosur gjatë ciklit mestrual dhe kjo ndodh për shkak se niveli i testosteronit është i nivelit të lartë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here