Rooney: Fajin e kemi ne, jo trajneri

0
148

downloadKapiteni i skuadrës së Manchester United, Ëayne Rooney i ka dalur në mbrojtje menaxheri të Louis van Gaal. Rezultatet e dobëta kanë bërë që trajneri holandez, Van Gaal të kritikohet shumë nga mediat dhe tifozët, teksa në anën tjetër Rooney ka thënë që faji nuk i mbetet vetëm trajnerit të tij. “Eshtë e padrejtë t’ia hidhni menaxherit. Ne jemi në fushë, pra lojtarët kanë shumë përgjegjësi për performancat dhe rezultatet”. “Ne duhet të qëndrojmë dhe ti pranojmë kritikat. Ne dëshirojmë të fitojmë, sigurisht që po. Edhe kur jemi duke dhënë 100% nga vetja jonë, ndonjëherë nuk arrijmë fitore”, ka përfunduar ai.