Kuvendi, Idrizi votohet si nënkryetar, Dule jep dorëheqjen

0
170

shpetim idrizi duleShpëtim Idrizi, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, është votuar si nënkryetari i tretë i Kuvendit të Shqipërisë, me 73 vota pro.

Ndërkohë, vetëm pak minuta më vonë, Vangjel Dule dha dorëheqjen nga posti i tij i nënkryetarit të Kuvendit.

Dule sqaroi me anë të një komunikate se, shkak i dorëheqjes së tij “është shndërrimi i institucioneve në “plaçkë” këmbimi”.

“Ky fenomen bie ndesh me parimet e mia politike”, shtoi Dule.

Vangjel Dule mbante postin e nënkryetarit të Kuvendit që nga shtatori i vitit 2013.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here