13 C
Tirana, Albania
E martë, Nentor 20, 2018
Tags Reforma

Tag: Reforma

Reforma në Drejtësi/ Lu dhe Vlahutin takohen me Ilir Metën

Ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin kanë zhvilluar pasditen e sotme një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Meta për reformën në drejtësi. Mësohet...

Reforma/ Meta: Do të bëjmë të bëjmë gjithcka që të arrihet...

Në pritjen e organizuar me ambasadorët e Shqipërisë në botë, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta theksoi rëndësinë e miratimit të reformës në drejtësi, për...

Drejtësia/ Rama: Rruga drejt BE kushtëzohet nga miratimi i reformës

Gjatë fjalës së mbajtur në Konferencën e Ambasadorëve, të zhvilluar pasditen e sotme në Kryeministri, kreu i qeverisë Edi Rama shprehu vendosmëri për të...

Reforma në drejtësi – Basha: Propozimi hibrid një hap larg konsensusit,...

Kreu i Partisë Demokratike ka deklaruar sot pas mbledhjes së grupit parlamentar se propozimi i ndihmës sekretares amerikane Nuland është një hap larg marrëveshjes,...

Basha takim me ekspertët: Shqyrtoni 7 ligjet që shoqërojnë ndryshimet...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar ditën e sotme me ekspertët e kësaj force politike, për të diskutuar për reformën në drejtësi....

Drejtësia/Vasili letër për informimin e negociatave, Xhafaj: Kur ka negociata jemi...

Kreu i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, e konsideroi të drejtë kërkesën e Petrit Vasilit për tu informuar rreth propozimit...

Reforma në Drejtësi, Rama nuk heq dorë nga vija e kuqe...

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur sot në drejtimin e kryeministrit Edi Rama, ku çështja kryesore e diskutimeve ka qenë reforma në drejtësi....

Reformën në Drejtësi/ Nuland: Ambasadori Lu ka bërë propozim të ri

Zv.ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland ka dalë në një konferencë për mediat pas mbylljes së takimeve në Tiranë. Nuland u takua fillimisht...

Reforma, PD prezanton “formulën e kompromisit”

Partia Demokratike ka prezantuar këtë të premte propozimin për formulën e kompromisit për reformën në drejtësi, që në gjykimin e saj zgjidh plotësisht përzgjedhjen...

Reforma në Drejtësi, PD zbardh formulën e re: Vetingun e bën...

Ndryshe nga sa parashikon drafti i hartuar nga ndërkombëtarët, formula e kompromisit që demokratët thonë se prej datës 24 qershor ndodhet në tryezën e...
- Advertisement -

Me te lexuara

HOT NEWS