14 C
Tirana, Albania
E martë, Nentor 20, 2018
Tags Rama

Tag: Rama

Mijëra abuzime/ Si “Rilindi” Benet Beci, Fondi i Zhvillimit prej 4-vitesh...

Nga Ervin Kaduku Fondi Shqiptar i Zhvillimit është shndërruar tashmë në levën realizuese të synimeve elektorale të qeverisë Rama. Institucioni në fjalë sapo ka shpallur...

“Radio më e madhe e Francës tallet me Edi Ramën”

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka postuar në rrjetet sociale mesazhin e një qytetari, i cili shprehet se radio më e madhe satirike në...

Meta flet për herë të parë për shkarkimin e Manjanit: Me...

Kreu i LSI-së, Ilir Meta komentoi sot në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës arsyet e shkarkimit të ministrit të tij, Ylli Manajni. Meta...

Kërcënimi i Metës: Nëse Rama konfirmon 71 vota, unë iki që...

Meta ka thënë prerë se nëse kryeministri Rama konfirmon se ka 71 vota, ai dhe partia e tij ikën që sot nga koalicioni dhe...

SKANDALI/ “Pas fitores së Trump, Rama urdhëroi votën kundër dokumentit të...

Nga salla e Parlamentit ish-kryeministri Berisha bëri të ditur sot se Shqipëria ka votuar kundër direktivës së NATO-s. Sic raporton standard.al, Berisha denoncoi nga...

Kur ftesa e munguar kthehet në makth! Rama sfidon nga Singapori,...

Megjithëse e kishte akuzuar dhe ofenduar gjatë kohës së fushatës, thellë në brendësine  tij Edi Rama si kryeministër vendi e priste një ftesë nga...

Projektbuxheti në Kuvend/ Rama: Paga më e ulët 37.500 lekë, ja...

Në seancën e sotme në kuvend ka nisur diskutimi i  projektbuxhetit për vitin 2017. Kryeministri Rama bëri të ditur rritjen e rrogave për të...

Ristani: Rama ofendon administratën, modeli i tij janë trafikantët

Sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani ka akuzuar kryeministrin Rama se, një ditë më parë, me “zhargonin e tij ordiner fyeu punonjësit e...

Kreu i PD-së Basha thirrje të hapur Ramës

Kreu i opozitës Lulzim Basha, duke reaguar pas sulmit që Rama i bëri PD­së, si bllokuesja e vetme e çeljes së negociatave e për...

Rama sfidon Bashën në debat televiziv, Kreu i PD: Në çdo...

Kryeministri i vendit Edi Rama dhe Kryetari i Opozitës Lulëzim Basha kanë vijuar sërish komunikimin me deklaratat në rrjetet sociale, në përpjekje për të...
- Advertisement -

Me te lexuara

HOT NEWS