20 C
Tirana, Albania
E entje, Shtator 20, 2018
Tags Gëzim Saliu

Tag: Gëzim Saliu

Kush e shkrehu revoltën?!

Nga Gëzim Saliu Sot nisi zyrtarisht aplikimi i tarifave të pagesës në euro për kalimin këndej e andej kufirit mes Shqipërisë e Kosovës, dy shtete...

Kur Rama kap foto me Presidentin e “dëmshëm” dhe “kërcënimin” e...

Nga Gëzim Saliu  Në Samitin e NATO-së që po mbahet në Bruksel, kryeministri Rama u mundua në të gjitha mënyrat që të shkëpuste një foto...

“JO”-ja për negociatat/ Skenarët: Rama me vetëm dy alternativa, Bashës i...

 Nga Gëzim Saliu Refuzimi që Bashkimi Evropian i bëri Shqipërisë lidhur me hapjen e negociatave, duke e shtyrë këtë vendim për 2019-ën, pritet të sjellë...

Qeveria e fshehu/ Në Shqipëri do strehohen luftëtarët e ISIS, Vasili:...

Kaloi pa marrë shumë vëmendje aty për aty, deklarata e kryeministrit të Bullgarisë Boyko Borissov në Tiranë, ku mori pjesë në një konference kundër...

Mllefi popullor që u zvenit pa takt

Nga Gëzim Saliu Sot opozita dhe qytetarët që e mbështetën thirrjen e saj për të tubuar, u rreshtuan në bulevardin Dëshmorët e Kombit në formën...

Dritëhijet e ambasadorit të “peshkut të madh” dhe ambasadoresha që mori...

  Nga Gëzim Saliu Koicidencë ose jo, por informacioni zyrtar për largimin e dy prej ambasadorëve më të rëndësishëm të akredituar në vend erdhi në të...

Rekomandimi, “kablli përcjellës” Tiranë-Bruksel dhe sfida e qershorit

Nga Gëzim Saliu Raporti i Komisionit Evropian ku rekomandohej hapja e negociatave me Shqipërinë është padyshim një lajm i mirë për vendin. Por ajo që...

“I shkreti popull kokëulur, nuk i ngrihet”/ Pse Rama sot ka...

Nga Gëzim Saliu Gjatë fjalës së tij në kuvend ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka përdorur një fjalor që nuk i shkon aspak të...

“Rilindja produksion” prezanton: “Të pangopurit”, filmi serial që po thyen çdo...

Nga Gëzim Saliu Nën regjinë dhe skenarin e kryeministrit, me aktorët-ministra dhe me pjesëmarrjen e “jashtëzakonshme” të oligarkëve që rrethojnë qeverinë, në Shqipërinë tonë...

Oligarkia-Krimi-Droga/ Në Shqipëri po humb shpresa, nga qindra mijëra aplikimet për...

Nga Gezim Saliu Dezertimi i katër ushtarakëve shqiptarë ishte padyshim një ndër lajmet më të habitshme e njëkohësisht të rënda, për nga mesazhi që përcollën,...
- Advertisement -

Me te lexuara

HOT NEWS