16 C
Tirana, Albania
E martë, Nentor 20, 2018
Tags Euro 2016

Tag: euro 2016

“Mbretërit” e Euro 2016 kthehen në Atdhe, kjo është pritja fantastike...

Kthehen në Atdhe fituesit e Euro 2016. Mësohet se ekipi kombëtar i Portugalisë në futboll është kthyer sot në Lisbonë. Kampioni i EURO 2016...

Franca “prish” magjinë e zezë, triumfon ndaj Gjermanisë

Gjermania dhe Franca u  përballen sot në mbrëmje (ora 21:00) në takimin e vlefshëm për gjysmëfinalen e “Euro 2016" Franca friumfon  ndaj Gjermanisë në pjesën e...

Gjermani-Francë, duelet kokë më kokë të lojtarëve

Ndeshja e sotme mes Gjermanisë dhe Francës është një finale e parakohshme pasi shumë lojtarë të klasit botëror do të përballen mes tyre për...

Gjeli Baltazar bën parashikimin, ja kush fiton sot (FOTO)

Nuk e dimë nëse gjeli Baltazar është trukuar për të zgjedhur Francën si favorite për të kaluar Gjermaninë në ndeshjen e mbrëmjes së sotme,...

Portugali-Uells, këto janë formacionet zyrtare

Portugalia dhe Uellsi i kanë publikuar formacionet zyrtare, për gjysmëfinalen e “Euro 2016” që zhvillohet sonte nga ora 21:00. Portugalia: Patricio, Cedric, Alves, Fonte, Guerreiro,...

Lojtarët e Kombëtares po pushojnë, presin oferta (Video)

Mbyllja e Kampionatit Evropian menjëherë pas fazës së grupeve për Kombëtaren e Shqipërisë, ka qenë dhe hapja e sezonit të pushimeve për një pjesë...

Euro 2016, Granit Xhaka i dyti për pasimet më të sakta

Granit Xhaka është futbollisti i dytë me më së shumti pasime të kompletuara në “Euro 2016”. Edhe pse u eliminua me Zvicrën në 1/8 e...

Historia e djaloshit që u ble për 35 topa dhe po...

U habitën të gjithë kur Bayern Munich pagoi para pak javësh 35 milionë euro për ta blerë nga Benfica, Renato Sanchesin. Mesfushori 18-vjeçar luajti kundër...

Formacionet zyrtare: Polonia – Portugalia

Sot zhvillohet çerekfinalja e parë në Kampionatin Evropian, ku do të përballen Polonia dhe Portugalia. Tashmë dihen edhe formacionet zyrtare të dy skuadrave. Portugalia në fushë...

Shtatë arsye pse Gjermania mund eliminojë Italinë (Foto)

Bilanci është i keq për gjermanët: 8 ndeshje zyrtare, asnjë fitore, katër humbje dhe katër barazime. Italia është padyshim kundërshtari që i shti frikën gjermanëve....
- Advertisement -

Me te lexuara

HOT NEWS