Standard.al
Browsing Category

Kulinari

Supë me fileto pule

Përbërësit për 4 persona: 400 gr fileto pule 1 filxhan çaji makarona supe 1 lugë gjelle kos 1 vezë 1 lugë gjelle…

Lakër me gjethe dhe mish viçi

Për 4 persona nevojiten: ▪ 500 g lakër me gjethe (Brassica oleracea acephala) ▪ 200 g kërpudha ▪ 5 dl supë viçi ▪ 500 g mish…

Salmon me pure bizelesh

Përbërësit ▪ 500 gr salmon i freskët ▪ 15 gramë qepë të kuqe ▪ 250 gr patate ▪ 1 lugë çaji lëkurë limoni ▪ 1 gjethe dafine…