Standard.al
Browsing Category

Koment

Martiri i pestë

Nga Nebil Çika Deri ku shkonte kufiri i terrorit dhe krimit komunist në Shqipëri?! Këtë shqiptarët, sidomos ata që kanë vuajtur…

Zero kohë më parë

Elis Buba  Edukatë ose jo… Etyd mbi një tumor Në një periudhë kur ushqimi dhe vera e mirë nuk mungojnë, është e lehtë të gjesh…

Merkel shkon në Uashington

Financial Times Kur Angela Merkel të takojë presidentin Barack Obama të premten në Uashington, ajo do të mirëpritet si udhëheqëse…

Dystandardizimi i ligjeve

Brikena Bogdo  “I kam duart e pista, por paratë i kam të pastra”, - tregonte për punën e tij një nga zanatçinjtë e Tiranës. Më…

Putin dhe e majta shqiptare

Nga Nebil Çika Zhvillimet ne territoret e ish Bashkimit sovjetik , kushtimi i Krimesë dhe destabilizimi i Ukrainës kanë  rikthyer…