25 C
Tirana, Albania
E entje, Tetor 18, 2018

Foto/ Fuqia e luleve, ja disa ide si të visheni plot...

Edhe këtë stinë kanë çelur lule të mëdha dhe me ngjyra. Në veshje, sigurisht. Nëse të pëlqen të kesh një paraqitje prej ëndërrimtareje atëherë...

Java e modës në Londër

Stilisti Henry Holland ishte frymëzuar nga marinarët e piratët për koleksionin e tij “Pranverë 2018”, të prezantuar në javën e modës në Londër. Krijimet...

Vjen trendi i frikshëm i vetullave. Kush do të guxonte nga...

Thuajini mirupafshim vetullave me kënd, të holla, dhe shumë të rregullta. Pas vetulla me dredha, jeni gati për një tjetër trend shumë të guximshëm?...

Këshilla për grim të shpejtë në mëngjes

Shumica e femrave sapo të zgjohen nga gjumi në mëngjes ndër gjërat e para që i bëjnë është edhe grimi, i cili shpesh di...

Çfarë fshihet pas “nuk kam çfarë të vesh”

Femrat bashkohen në një mani të përbashkët, e cila gjithnjë e më shumë po shndërrohet në një sindromë femërore: Përjetimi i ankthit të “dollapit...

Ja 3 mënyra për një make-up profesional në kushtet e shtëpisë...

"Të theksojmë mollëzat", fatmirësisht, nuk është më diçka e vështirë, por kërkimi për shkëlqimin e përsosur mbetet 100 për qind në trend. Një ngjyrë e...

Nis t’i bëjë thonjtë, estetistja i zbulon të vërtetën e frikshme...

Një estetsite i ka shpëtua jetën një klienteje e cila shkoi në qendrën e saj për të lyer thonjtë në ngjyrë të errët në...

Për këtë këpucët e famshme “Christian Louboutin” janë të kuqe poshtë!

Po të pyesni çdo vajzë çfarë këpucësh do donte të blinte, me siguri që një palë këpucë me taka, Christian Louboutin, do ishin në...

Gabimet që nuk duhet të bëjmë me veshjet e zeza

“Moda ndryshon, por stili mbetet”! Kështu thoshte dikur Coco Chanel, e cila i propozoi botës disa nga veshjet ikonë të epokës sonë. E kemi fjalën...
- Advertisement -

LAJMET E FUNDIT

Me te lexuarat e Javes