Standard.al
Browsing Category

Analizë

Rrezistencë e Veprim

Nga Kastriot Islami Kriza e thellë politike mund të zgjidhet vetëm me zgjedhje të lira e të ndershme, natyrisht në situatën…

Fajin e ka Arkimedi

Nga Edmond Tupja Para disa ditësh, tek pija çaj me një mik të ditur që e ka pasion lojën e rimave, filluam ta luanim me emra…

Tri atentate në një

Nga Mark Marku Atentati i pak ditëve më parë me pasojë plagosjen e prokurorit Arjan Ndoja, shoferit të tij Andi Maloku dhe…