Standard.al

Përgjimet/ Islami reagon pas deklaratës së Ramës: Zollumi është këputur, nuk mund të trashet më

0

Ish-deputeti Kastriot Islami reagoi në Facebook, mbi deklaratat e kryeministrit Rama, i cili i klasifikonte përgjimet e antimafias italiane si shpifjen e radhës rë opozitës shqiptare, dhe mohonte kategorisht përfshirjen e pjestarëve të Qeverisë në aferën e pastrimit të parave.

Islami shkruan: “Rama sot theu heshtjen… pasi i kishte “kercenuar” anetaret e sektit qe te mbroheshin per te mos demtuar aspak imazhin e sektit, duke mohuar gjithcka e duke akuzuar opoziten per “venien ne veprim te makinerise se baltes…” perndryshe do te perfundonin ne qeli…sepse ai vete nuk kishte ndermend ti mbronte…Por sot nga frika e madhe se sekti po zhytet ne zullumet e tij doli edhe vete per te mos pranuar asgje e madje duke akuzuar opoziten per bashkepunim me ata qe kane “sajuar” kete sulm kunder qeverise se tij… Zullumi duket eshte keputur… nuk ka ku te trashet me shume se kaq… Vetem Bashkimi i Madh eshte zgjidhja per shporrjen e kesaj te KEQE… Kaq”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.