Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja falenderon Franck Lampard pak orë pasi Chelsea njoftoi shkarkimin e tij nga stoli I “Blues” dhe emërimin e Tuchel.

Ishte pikërisht Lampard ai që I dha mundësinë shqiptarit të debutonte sezonin e shkuar në Premier League.

Përmes një postimi në Facebook, 19-vjeçari i shpreh mirënjohjen e tij teknikut anglez.

Faleminderit që e bëre ëndrrën time realitet”, shkruan Broja.