Standard.al

Vijon rrëshqitja e dheut në Torovicë, familjet e prekura në panik dhe pa një zgjidhje

0

Banorët e prekur nga rrëshqitjet e dheut në Torovicë të Lezhës kanë kaluar sërish të njëjtën situatë frike dhe paniku mbrëmjen e së dielës. Gazetari Gjergj Figuri raporton se si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë, ka pasur sërish lëvizje të tokës në këtë zonë.

Dy familje të rrezikuara janë larguar gjatë natës dhe më pas janë kthyer sërish ditën e sotme. Megjithatë, ata mbeten të rrezikuar.

Gazetari Figuri raporton se është kërkuar bërja e një studimi nga emergjencat civile për të vendosur hapat që do të merren, por ndërkohë familjet e prekura mbeten pa zgjidhje.

Banorët vijojnë të qëndrojnë në rrezik pasi nuk kanë se ku të shkojnë. /abcnews.al/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.