Standard.al

Fiks sapo u dha lajmi për audio-përgjimet italiane, Gjykata e Lartë kalon për gjykim çështjen ndaj ish-ministrit Tahiri

0

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri dhe ish drejtorit të Policisë në Vlorë, Jaeld Çela

Vendimi është marrë nga Dhoma e Këshillimit në këtë institucion.

Dosja “Tahiri” do të gjykohet kur Gjykata e Lartë të jetë funksionale.

Tahiri është dënuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda me tre vite shërbim prove nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.