Standard.al

Nisin fluturimet e para nga aeroporti i Vlorës…i pari që u nis ishte vetë Edi Rama

0

Pas disa viteve premtimesh ngaj kryeministrit Rama për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, dje më në fund filluan fluturimet e para.

I pari që u nis nga ky aeroport turistik ishte vetë Edi Rama. Avioni ishte tip i ri, prodhuar në nga ishujt ku nuk tregohen pronarët e bizneseve të mëdha.

Udhëtimi i parë ishte mbi zonat turistike të Bregdetit, duke filluar nga tokat e deputetit të PS së Sarandës, më pas avioni kaloi mbi fshatrat turistikë që gëlonin erë mishi të Nusretit. Pasi shijuan zonat rezidenciale oligarkiste avioni fluturoi duke parë zonën e Radhimës ku planifikohen fshatra turistike nga oligarkët. Bëri një fluturim të shpejt deri në Dibër dhe Malësi për të kundruar kanabisin elektoral. Për pak minuta avioni u kthye dhe u ul në pistën e Kuçit të cilin e ka ndërtuar enkas Damian Gjiknuri për t’u strehuar në rast rreziku pas humbjes së zgjedhjeve më 25 prill.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.