Standard.al

Dëbimi i diplomatit rus/ Genc Pollo: Qeveria e bën shembull bashkë me qytetarët. Kryetarja e komitetit anti-covid kapet në shkelje, por…

0

Pas vendimit të qeverisë shqiptare për të dëbuar një diplomat rus nga vendi ynë për shkak se nuk zbatoi karantinën, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, thotë se qeveria ndjek standarde të dyfishta.

 

Sipas tij, drejtuesja e komitetit anti Covid kapet në shkelje të rregullave dhe nuk i hyn gjemb në këmbë.

Reagimi i plotë:

Për shkelje të rregullave anti Covid gjobisin e ndalojnë qindra vetë; madje gjejnë edhe ndonjë diplomat për ta bërë shembull. Po kur qeveritares në krye të komitetit anti Covid edhe mbasi kapet në shkelje të rregullave nuk i hyn gjemb në këmbë!

#DopiomoraliRilindist

#25PrilNdryshim

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.