Standard.al

Mungojnë dozat Pfizer: Rajoni gjerman ndalon vaksinimet

0

Rajoni gjerman Nordrhein-Westfalen ka ndërprerë vaksinimin kundër koronavirusit për 10 ditë, për shkak të mungesës së dozave të vaksinës BioNTech-Pfizer.

Kjo u konfirmua nga Ministria e Shëndetësië së rajonit gjerman, sipas Dps, shkruan Ansa.

“Sasia e ndryshuar e furnizimit me dozat e vaksinave të porositura, ka sjellë ndryshimin e planit të vaksinimit,” shkruhet në një letër që mbërriti në gazetën zyrtare.

Vaksinimet në shtëpitë e kujdesit, të moshuarve dhe personelit mjekësor do të pezullohen deri në 31 janar, kur të mbërrijnë furnizimet e reja të dozave të vaksinës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.