Standard.al

Flet vëllai i 42-vjeçarit që u dogj në banesë: S’e shpëtuam dot, fëmijët i nxora zbathur…zjarrfikësja nuk vinte dot

0

Nikolin Xhukellari, vëllai i 42-vjeçarit që humbi jetën sot pasi kati i dytë i banesës ku ai jetonte u përfshi nga flakët, ka treguar detaje nga ngjarja tragjike në Pogradec.

42-vjeçari Nardi Xhukellari jetonte i vetëm dhe ndërtesa ishte e braktisur dhe e rrënuar.

Nikolin Xhukellari tregoi se ngjarja ndodhi në 4 të mëngjesit, ndërsa theksoi se dhoma e vëllait ishte ‘pushtuar’ nga flakët dhe se nuk mund ta ndihmonin. Ai tha se i ka nxjerrë fëmijët zbathur nga banesa.

“Nga ora 4 e mëngjesit më zgjon nusja dhe më thotë; çohu se po bëhet zhurmë. Kur hapa derën, shoh katin e dytë që ishte kapluar nga flakët. Lart banonte vëllai, dhoma e tij ishte mbushur me zjarr. Nuk bëmë dot gjë që të shpëtonim vëllain. Mora fëmijët dhe nusen dhe dolëm direkt jashtë, s’morëm dot asgjë tjetër. Morëm pastaj në telefon policinë dhe zjarrfikësit”.

“Punonjësit e zjarrfikëses erdhën në këmbë, pasi makina e zjarrfikëses nuk vinte dot, pasi gomat xhironin nga ngrica. As rroba për fëmijë s’kemi, i kemi marrë zbathur. Mendoj se zjarri ka ardhur nga korrenti, ka bërë ndonjë masë. Instalimet ishin të reja. Lart kati i dytë nuk i kishte instalime të reja, ka qenë pakujdesi e vëllait, pasi ai nuk ishte dhe mirë, ishte i pafuqishëm nga shëndeti”, tha vëllai i viktimës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.