Standard.al

Zgjohet “Skënderbeu” i Surrelit, ja çfarë poston në rrjet…

0

Prej kohësh Edi Rama njihet si Skënderbeu i Rilindjes. Kështu të paktën e ka pagëzuar Elisa Spiropali, gjatë një mitingu në Tiranë, duke e konsideruar si “Skënderbeun e shqiptarëve”.

Të tjerë e kanë quajtur Sulltanin e Surrelit, ndërsa në Vlorë rilindasit e cilësojnë si Ismail Qemali.

Dhe përtej gjithë etiketimeve sot “Skënderbeu” i Surrelit është zgjuar duke postuar në rrjet një video me përkrenaren e Skënderbeut të vërtetë.

“Mirëmëngjes! Dhe në këtë ditë përkujtimore të Gjergj Kastriotit Skënderbeut, ju uroj një të dielë të bukur”-shkruan Edi Rama në rrjet, duke postuar videon e mëposhtme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.