Standard.al

Treni përplas për vdekje shqiptarin në Itali

0

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali.

Mediat italiane raportojnë se trupi i pajetë i një shqiptari u gjet mëngjesin e kësaj të diele përgjatë shinave të trenit të linjës Venezia-Mestre, në afërsi të stacioni Actv Righi.

Identiteti i viktimës nuk bëhet i ditur nga  mediat italiane megjithatë ato shkruajnë se dëmtimet e marra në trup në shpinë dhe qafë tregojnë se ai është përplasur nga treni.

Oficerët e policisë hekurudhore po kryejnë hetimet për të zbardhur shkaqet e ngjarjes. Ndërkohë që mediat fqinje raportojnë se si pasojë e ngjarjes u ngadalësua trafiku hekurudhor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.