Standard.al

Berisha zbardh denoncimin: Rama erdhi dy herë në Athinë me porosi të Erdoganit

0

Nga Sali Berisha 
Emigranti denoncon viziten e Edvinit ne Athine.
8 vite nuk erdhi nje here direkt per marredhenie me Greqine.
Erdhi dy here si i derguar i Erdoganit. sb
Zoti berisha. Eshte hera e dyte qe po te shkruaj. KETE here per kryeministrin e shqiperise. Qe mos ti bie gjate flas per viziten ne athine. 8vjet ne detyre si kryeminister nuk beri asnje vizite micesore me grecine. Duke harruar 600 mije shqipetare qe jetojne aktualisht ne greci. Dihet se jeta e shqiptareve ketu lidhet drej perdrejte mes marredhenive te mira mes dy paleve. Por erdhi dy here si ndemjetes per erdoganin. Se do ti afroje se gjoja ne bisedime me grecine. DHE gecia mos te nxitohet per xagen ta. Lere mbas 25 prillit. Te tjerat I kupton se cfare do behet. Turp po ce se kerkon voten e shqiptareve qe jetojne ne greci.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.