Standard.al

Koronavirusi arrin dy milionë viktima në gjithë botën, kryeson SHBA, ndjek Brazili

0

Koronavirusi thuajse një vit nga shfaqja e tij ka arritur në dy milionë viktima ndaj COVID-19 në gjithë botën.

Kryesimin e mban tashmë prej kohësh SHBA me 387 mijë ndjekur nga Brazili me 207 mijë dhe India me afër 152 mijë.

Kohët e fundit shifrat e viktimave thuajse në gjithë botën nuk po ndalen, dhe po shënojnë sërish rritje teksa duket se do të ketë dhe një valë të tretë.

Nga ana tjetër zyrtarisht janë mbi 90 milion të infektuar në gjithë botën, por të shumtë janë institucionet që dyshojnë se shifrat janë shumë më të larta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.