Standard.al

Detajet e reja nga arratisja/ Moisi Habilaj kërkoi leje të shonte te dentisti dhe…

0

Janë zbardhur detaje të reja lidhur mbi arratisjen tashmë prej disa ditësh nga arresti shtëpiak në Katania, të Moisi Habilaj, kushëririt të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri,

Sipas verifikimeve të policisë italiane rezulton se Habilaj nuk kishte detyrim të mbante byzylykun elektronik.

 

Arratisja ka zbuluar edhe skandalin e vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë në Katania që e la në arrest shtëpie për arsye shëndetësore, por duke mos I vendosur byzylykun elektronik që duhej të ishte si kusht.

Ditën para se të arratisej Habilaj kishte informuar policinë se do të shkonte te dentist, por që nga e shtuna e kaluar ai rezulton i zhdukur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.