Standard.al

Portugalia përgatitet për festat e fundvitit, liron masat për Krishtlindje, i shtrëngon për Vitin e Ri

0

Portugalia, një prej vendeve të BE po përgatitet për festa e fundvitit teksa duket se do të ketë masa krejt të kundërta për Krishtlindje e Viti të Ri.

Kryeministri Antonio Costa raportoi se mes datave 23-26 dhjetor nuk do të ketë ndalim udhëtimesh në mënyrë që të gjithë të festojnë Krishtlindjet me familjet e tyre.

Duket se qeveria portugeze i trembet Vitit të Ri, teksa Costa bëri me dije se nuk do të lejohen udhëtimet, festat në rrugë, grumbullimet jashtë do të lejohen deri në 6 persona si dhe një orë policore që fillon nga ora 2 e mëngjesit të 1 janarit 2021.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.