Standard.al

Burg për memet/ Gazetari ironizon Ramën: Bëjnë presione dhe u kërkojnë gazetarëve miliona lekë nëpër gjyqe…

0

Edhe mandati i dytë i Edi Ramës po mbyllet me melodinë e zakonshme: burg, burg, burg.

Këtë herë ai parashikon burg për ata që postojnë meme online.

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ndaj një komenti të Edi Ramës se edhe në BE ka burgje për gazetarët.

“Rama ka filluar të këpusë shumë mufka. Franca, Kroacia dhe shumë vende të Bashkimit Europian kane burgje për gazetarët-thotë.

Se ku qenkan këto burgje se s’kemi dëgjuar ndonjëherë ne të hyjë ndonjë gazetar në burg në vendet e BE.

Franca lirinë e shprehjes e ka të shenjtë, madje edhe kur ajo tejkalon në mënyrë të palogjikshme kufijtë si puna e Charlie Hebdos. Ky thoteëburg, burg.

Flet kryeministri qesim, marrin zemër këta larot poshtë pastaj. Bëjnë presione dhe u kërkojnë gazetarëve miliona lekë nëpër gjyqe.

Jepi, jepi. Fol qesim se të ka lezet shumë,” shkruan ai.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.