Standard.al

Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë një emër i njohur

0

Bota e sportit shqiptar humbin ditën e sotme një emër të madh. Legjenda e volejbollit Petrit Muzaka, ka ndërruar jetë pasditen e kësaj të mërkure.

Lajmin e ka bërë me dije Presidenti i Atletikës Gjergj Ruli, i cili me anën e një mesazhi prekës njofton ndarjen nga jeta të sportistit të njohur Muzaka.

“Te dashur miq! Familja jonë e madhe sportit shqiptar humbi sot një kollos të saj. Petrit Muzaka legjendë në volejboll, atletikë dhe drejtues sporti. Vdekja kurrë nuk e largon plotësisht të dashurin tonë. Në fakt, puna e tij mbetet që na nxit të ecim përpara, me forcë dhe guxim. Jam pranë jush në këtë moment të trishtuar, me përulësi dhe respekt Gjergj Ruli President i Atletikës”, shkruhet në mesazhin e Rulit për miqtë e tij.

LEXO EDHE http://www.standard.al/2020/12/02/e-bujshme-ne-air-albania-do-te-luhet-nje-finale-europiane/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.