Standard.al

Oficeri doganor ndërron jetë nga Covid

0

Një oficer doganor mësohet se ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit nga Covid-19.

Oficeri që humbi jetën është Shkumbin Efendia.

Lajmin e ka bërë të ditur Dogana e Kosovës përmes një njoftimi në Facebook.

“Dogana e Kosovës fatkeqsisht për herën e dytë hapi homazhet, derisa sot u hapen për oficerin doganor z. Shkumbim Efendia që ndërroi jetë si pasojë e Covid 19. Ushtruesi i Detyrës së Drejtorisë së Përgjithshëm z. Bajram Rexha theksoj “Shkumbimi ishte një nder kolegut tonë më shumë për respektuar, Dogana ka pësuar një humbje të madhe, ngushllimet dhe mendimet tona janë me familjen Efendija”, thuhet në njoftim

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.