Standard.al

LIVE| LIGA E KAMPIONËVE/ Zhbllokohen 2 sfidat e para, Nejmar dhe Zhirud gjejnë rrugën e rrjetës (VIDEO)

0

Kanë startuar në orën 21:00, gjashtë sfidat e parafundit të grupeve në Ligën e Kampionëve. Në fushë do të zbresin disa prej skuadrave të rëndësishme Europiane si Barcelona, Juventusi, PSG, Mançester Junajtid, Çelsi apo edhe Dortmund, të cilat do të kërkojnë triumfin e radhës për të vijuar rrugëtimin e tyre në kompeticionin më të rëndësishëm Europian për klube.

 

Përballje speciale do të kenë edhe 2 futbollistët e Kombëtares, Myrto Uzuni dhe Thomas Strakosha. Talenti beratas, do të sfidojë Barcelonën, ndërkohë që Lacio e gardianit shqiptar luan ndaj Dortmundit në transfertë. Ndryshe nga Uzuni që e nis sfidën si titullar nga Barçës, Strakosha nuk është preferuar nga trajneri Inzagi, që e ka lënë në stol, duke preferuar Reinën para tij.

REZULTATET LIVE: 

Ferencvarosh – Barcelona 0-1

Grizman 14′ 

Juventus – Dinamo Kiev 0-0

Mançester Junajtid – PSG 0-1

Nejmar 6′ 

Sevija – Çelsi 0-1

Zhirud 8′ 

Borusia Dortmund – Lacio 0-0

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.