Standard.al

FMN nxori gënjeshtrat e Ramës me rindërtimin, Dhurata Çupi: Rama realizoi vetëm 8 përqind të planit për rindërtimin

0

Ish deputetja e PD-së Dhurata Çupi reagoi në Facebook, mbi raportin e FMN, ku shkruheshe se deri në shtator Qeveria kishte realizuar vetëm 8% të planit të rindërtimit nga tërmeti.

Çupi shkruan se Rama ka vetëm premtime dhe fjalë, ndërsa nuk ka transparencë mbi investimet e kryera

Postimi i ish-deputetes:

Edi Rama nuk punon. Ai ka vetëm fjalë dhe premtime. Rindërtimi pas tërmetit të vitit të shkuar është dështim katastrofik. Fondi Monetar Ndërkombëtar e ka përkthyer në numra zërin e qytetarëve dhe të opozitës: Rama realizoi vetëm 8 përqind të planit për rindërtimin. Pa transparencë dhe me duart e zgjatura tek paratë e qytetarëve. Mjaft me fjalë dhe premtime elektorale! Qytetarët kanë nevojë për një qeveri që punon!

Fotografia e Dhurata Çupi Tyli

 

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.