Standard.al

Alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh, si do të ndryshojnë temperaturat sot

0

Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare jugore.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 3/14 re diell shi

Kukës -2/6 re diell

Lezhë 4/14 re diell shi

Dibër -1/4 re diell

Durrës 7/18 re diell

Tiranë 6/17 re diell

Elbasan 3/17 re diell

Berat 3/18 re diell

Vlorë 6/19 re diell shi

Korçë 1/10 re diell

Gjirokastër 2/17 re diell

Sarandë 8/19 re diell.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.