Standard.al

DEBATI/ Gjekmarkaj përplaset me Çupin: Je skifoz. Flet si njeri i neandertalit

0

 

Merkel i tha jo Shqipërisë për hapjen e negociatave. Ky refuzim ka shkaktuar debate mes mazhorancës dhe opozitës. Opozita hedh akuza ndaj qeverisë si shkaktare kryesore për refuzimin që BE-ja bëri.

Një debat i ashpër u zhvillua mes Grida Dumës dhe Frrok Çupit. Pas debatit të tyre ndërhyri analisti Agron Gjekmarkaj i cili i kërkoi Çupit t’I kërkojë të falur Dumës për gjuhën e përdorur.

Pjesë nga debati:

Gjekmarkaj: Do i kërkoja Çupit që t’I kërkonte të falur zonjës Duma për gjuhën e përdorur.

Çupi: Po fol për veten o Agron, mos u merr me ne.

Gjekmarkaj: Do flas dhe për veten, por ti kërko falje për gjuhën që përdore. Nuk mund ti dretohesh një zonje në atë gjuhë se je dhe burrë në moshë. Kërkoji falje zonjës se je skifoz. Fles si njeri i neandertalit.

Çupi: I thashë që ju nuk jeni institucone.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.