Standard.al

76 vjetori i Çlirimit, Braimllari: Nderojmë me mirënjohje sakrificën dhe veprën e të gjithë Deshmorëve…

0

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, teksa ka nderuar Dëshmorët e Kombit, ka dhënë mesazhin se të rinjtë qëndruan në front të luftës pa kompromise me pushtuesin.

Postimi i plotë

Sot nderojmë me mirënjohje sakrificën dhe veprën e të gjithë Deshmorëve që ranë në Luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare.

Nderojmë veprën e të rinjve dhe të rejave të cilët me dashurinë për atdheun qëndruan në front të luftës pa kompromise me pushtuesin.

Vepra e tyre është e skalitur fort në memorien kombetare dhe sot shërben si frymëzim për të punuar me më shumë energji për Shqipërinë.
Lavdi lufës Antifashiste-Nacional-Çlirimtare🇦🇱
Lavdi Dëshmoreve🇦🇱
#shqiperia_shtepia_juaj🇦🇱

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.