Standard.al

Zbardhet ngjarja/ Shqiptari u rrah në burg për vdekje nga bashkëatdhetarët

0

Një i burgosur shqiptar u masakrua ditën e sotme në burg grek Dokomou në Greqi nga katër të dënuar të tjerë.

30 vjeçari shqiptar u qëllua me sende metalike dhe shkopinj.

Tashmë mësohet se shqiptari i dënuar për vrasje u dhunua nga të burgosur shqiptarë

Viktima pësoi një frakturë të rëndë të mollëzës dhe fillimisht u transportua në spitalin e Lamias dhe prej andej u mjekua në spitalin Evangelismos në Athinë.

Një hetim paraprak ka nisur për incidentin, ndërsa kontrolli i planifikuar disiplinor është në proces.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.