Standard.al

Si u kthye në mit edhe për modën Maradona ?!

0

Maradona nuk ishte vetëm kampion me fanellën e Napolit, fotot e të cilit po mbushin mediat në të gjithë botën në këto orë.

Diego Armando Maradona ishte gjithashtu një njeri i cili, me stilin e tij të ekzagjeruar dhe të dukshëm, në mënyrën e tij shënoi modën.

Në fizik që nuk ishte i lehtë për tu veshur, por një disponueshmëri e madhe financiare dhe mundësia për të qenë pjesë e një niveli të caktuar të mjediseve e kanë lejuar atë të hyjë në botën e luksit.

Stili i tij ndryshoi me kalimin e viteve

Jo vetëm tuta sportive dhe këmisha sportive: ai është një njeri elegant, që portretizohet në fotot e viteve 80.

Maradona në transmetim, Maradona që merr pjesë në ngjarje, Maradona që takon personazhet e rëndësishëm të periudhës: kostume me shirita.

Pastaj vitet 90 stili i tij i veshjes  shënoi pikën e kthesës.

Edhe pse atij  nuk i kanë munguar paratë, kampioni argjentinas vuri në dukje një pasion të vërtetë për rrobat e Gianni Versace .

Këmisha me shkëlqim dhe lidhjet imagjinare janë yjet e veshjes së tij.

Ata janë sinonim i pasurisë dhe gjallërisë.

Besnikëria ndaj kësaj marke italiane do të zgjasë gjithë jetën për legjenden e futbollit.

Përplasja me Dolce & Gabbana

Pak njerëz e dinë që Diego Armando Maradona kishte një mosmarrëveshje me markën Dolce & Gabbana .

Bizhuteritë e arit ishin pasioni Pibe de Oro.

Gjerdanët dhe kryqëzimet i kanë zbukuruar qafën atij prej vitesh.

Ora dyshe

Futbollisti argjentinas shpesh mbante dy orë, të ngjashme ose jo.

Njëra e sinkronizuar me kohën e vendit ku ndodhej, tjetra u vendos në zonën orare të Argjentinës.

Pamjet elegante, të çuditshme dhe luksoze të Diego Armando Maradona mund të shihni në galerinë e mëposhtme:

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.